وبلاگ با شهدا نوشت:
نقش بسيج مردمي در امنيت پايدار
بسیجی نوشت:
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۳
Share/Save/Bookmark
 
پروژه شهيد شوشتري يا همان سيستم امنيت بسيج مردمي حالا با گذشت چند سال بعد از شهادت وي با موفقيت روبه رو شده است به طوري كه حتي اين سيستم در مناطق عملياتي عراق و سوريه در مبارزه با داعش به كار برده مي شود و نقش بسيج مردمي ديگر براي همه ملتها آشكار شده است.
به گزارش همه با هم به نقل از وبلاگ با شهدا، در استان سيستان و بلوچستان حوادث تروريستي از جنايت مالك ريگي گرفته تا ترور فرهنگيان و حملات به پاسگاه هاي مرزي يادآور خاطرات تلخي است كه هميشه با آن روبه رو بوديم. استان سيستان و بلوچستان به دليل همسايگي با كشورهاي افغانستان و پاكستان همواره موقعيت بسيار خوبي براي جولان تروريستهاي تجزيه طلب و تكفيري بوده است كه همواره با فعاليت برخي جريانهاي سياسي نيز اين موقيت براي دشمنان ملت ايران نيز ارزشمندتر شده است.
با اين حال با وجود بسياري از حوادث تروريستي در استان با همت نيروهاي امنيتي و انتظامي و شهادت نيروهاي جان بركف اسلام تا حدودي از جولان تروريستها و گروه هاي تكفيري و تجزيه طلب جلوگيري شد اما با اين حال هرازچندگاهي شاهد اقدامات تروريستي با هدف ايجاد ناامني در استان و كشور بوديم كه در مناطق بلوچستان و شهرهاي مرزي استان اتفاق مي افتاد اما اين اقدامات زمان زيادي به طول نينجاميد كه با پروژه اي كه شهيد شوشتري خواست آن را در مرزهاي شرقي اجرا كند همه اين اقدامات فروكش كرد.

شهيد شوشتري براي ايجاد امنيت پايدار و خدمات رساني به استان سيستان و بلوچستان آمد اما نه با سلاح و مهمات .

شهيد شوشتري اينبار خواست تا به روستاييان و نيروهاي بسيج مردمي اطمينان كند و با خدماتي كه به مردم عشاير و مرزنشينان رساند توانست بفهماند كه امنيت مرزهاي استان تنها زماني پايدار و هميشگي خواهد ماند كه مردم منطقه در مقابل شرارتها ايستادگي كنند و امنيت منطقه را خودشان برعهده بگيرند.

شايد ايده شهيد شوشتري در ابتدا و نگاهي سطحي ريسك بالاي بود چرا كه با نفوذ بسياري از تروريستهاي تكفيري و تجزيه طلب در منطقه كه بسياري از عمليات هاي تروريستي با كمك اينان انجام ميشد نتيجه عكسي دهد اما شهيد شوشتري ايده بسيج مردمي را سازماندهي كرد و معتقد بود كه تنها زماني امنيت منطقه پايدار خواهد بود كه بسيج مردمي منطقه در مقابل اين فعاليت هاي ضدامنيتي ايستادگي كند.

هرچند كه عوامل استكباري دست شهيد شوشتري را خوانده بودند و توانستند وي را در يك عمليات انتحاري حتي به قيمت جان بسياري از مردم منطقه و بي گناه به شهادت برسانند اما كار از كار گذشته بود و به بركت خون پاك شهيدان پروژه شهيد شوشتري و سازماندهي بسيج مردمي در منطقه مرزي و واگذاري امنيت به عشاير منطقه دنبال شد.

در اين ميان اكنون استادگي مردم منطقه و بسيجيان عشاير بيش از پيش براي مردم استان نمايان تر شد نمونه اي كوچكي از اين ايستادگيها حملات پي در پي گروهك جيش الظلم به پاسگاه هاي مرزي سراوان بود كه در تمام اين حملات با مقاومت و ايستادگي مثال زدني بسيج مردمي و مردم منطقه مواجه شد و با وجود شهادت تعدادي از نيروهاي بسيج مردمي در مقابل اين اقدامات استادگي كردند و اگر بگوييم كه آنچه باعث تجزيه گروهك تروريستي جيش الظلم و فروپاشي آن شد مقاومت نيروهاي بسيج مردمي در منطقه بود اغراق نكرديم به طوري كه حتي ديگر جايي براي جذب نيرو براي اين گروهك محال شده است.

پروژه شهيد شوشتري يا همان سيستم امنيت بسيج مردمي حالا با گذشت چند سال بعد از شهادت وي با موفقيت روبه رو شده است به طوري كه حتي اين سيستم در مناطق عملياتي عراق و سوريه در مبارزه با داعش به كار برده مي شود و نقش بسيج مردمي ديگر براي همه ملتها آشكار شده است.
کد مطلب: 21053