وبلاگ دانش آموز برتر نوشت:
شهیده ای که بجای روسری چفیه می بست+عکس
شهدا نوشت:
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۱
Share/Save/Bookmark
 
اغلب به جای روسری چفیه می بست و کفش کتانی می پوشید و عکسی را که با چفیه و به قول خودش با روسری فلسطینی انداخته بود را برای مزارش انتخاب کرد.
به گزارش همه با هم به نقل از وبلاگ دانش آموز برتر، ایران قربانی شهید شاخص بسیج دانش‌آموزی سال 94
yrn_qrbny_chfyh
شهیده ایران قربانی در سال ۱۳۴۵ در روستای هندلان از توابع شهرستان میانه به دنیا آمد چون اهل کتاب و تفکر بود ، شعرهایش به جان بچه ها می نشست. رابطه خوب و نزدیکی با معلمان و دوستانش داشت .

ایران در همه فعالیت های پرورشی دبیرستان زینبیه “اولین” بود و چون ستاره نازنینی درمدرسه وجمع دوستان می درخشید

او هم مثل بسیاری از نوجوانان هم سن و سالش در تب و تاب جنگ بود . به حال رزمندگان و شهدا غبطه می خورد . برایشان مطلب می نوشت، شعر می سرود و از هر راه، افکار و رفتارش را به رزمندگان نزدیک می کرد.

مادرش می گوید : مدتی بود هنگامی که آب به صورتش می زد چشمش اذیت می شد . برای همین مدتی نتوانست وضو بگیرد . مقداری خاک تیمم به خانه آورد . قسمتی از خاک را الک کرد و داخل کمدش گذاشت. علت را که پرسیدم گفت :”مامان : اگر لیاقت شهادت داشتم توی این خاک برایم سبزه بکار و روی سنگ مزارم بگذار ” ازحرفش جا خوردم … اما طولی نکشید که ایران من در دوازدهم بهمن سال ۱۳۶۵در بمباران دبیرستان زینبیه به آرزویش رسید . به وصیتش عمل کردم و در همان خاک سبزه کاشتم و روی قبرش گذاشتم . تا چهل روز آن تکه خاک سبز سبز بود…”
کد مطلب: 21049