آن جوان زابلی، كه با خدا رفیق بود كیست؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۴
Share/Save/Bookmark
 
آن جوان زابلی، كه با خدا رفیق بود كیست؟
وبلاگ شهریار زاهدان نوشت : شهید حسینعلی عالی همان نوجوان شهیدی است که در سال 1345 مصادف با ماه محرم در شهرستان زابل متولد شد.

این شهید کم سن و سال مدتی پس از حضور در جبهه به علت اخلاص بالا و مهارت‌های زیادی که داشت در عملیات کربلای پنج مسئولیت محور شناسایی اطلاعات و عملیات لشکر 41 ثارالله(ع) را به عهده گرفت. او غواصی بسیار برجسته و شجاع بود که سخت‌ترین مسیرها را به راحتی و با جان و دل قبول می کرد. یکی از کسانی که درباره شهید حسینعلی عالی و رشادت‌های او سخن گفته سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق لشکر 41 ثارالله(ع) و سردار پیروز اسلام است:

متن سخنرانی:

"آن جوان زابلی، حسینـعلی عـالی، شخصیتی بود! روح بلندی داشت. او چه تعبیری از جنگ داشت که تـوی همه شب‌های عملیات وقتی خط را، سیم خاردار آخری را باز می‌کرد، روی سیم خاردار می‌خوابید و با گریه، التماس بچه‌ها می‌کرد که از رویش رد بشوند؟ این را برای آیـت‌الله بهـاءالدینی تعریف کردم، بیش از ده دقیقه گریـست.
نه توی یک فضای آرامـی، نه توی یک استادیوم زیر نـور نورافـکن‌ها و دوربیـن‌ها. توی یک شـب تاریک؛ وقتی هیچ نظاره‌گری جـز هراس و مرگ وجود نداشت. سـیم خاردار را وقـتی باز می‌کـرد مثـل یک تُشَک روی سیـم خـاردار می‌خـوابـید و الـتماس(به) فرمانـده‌ها مـی‌کرد که از رویـش رد بشوند. یک عالم باید چه قـدر زحمـت بکـشد که به ایـن مـقام برسـد. جـنگ پر بـود از ایـن‌ها. انسان‌های ارزشمندی، انسان‌هایی که با خدا رفیق بودند، رفیق‌الله بودند."
کد مطلب: 19574