ازدواج و ابتکار ! (2)
اجتماع نوشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۹
Share/Save/Bookmark
 
ازدواج و ابتکار ! (2)
"وبلاگ دمنوش اندیشه نوشت:

در نوشتار پیشین ، بیان شد که دو  دیوار بزرگ بر سر راه ازدواج جوانان وجود دارد که حداقل به صورت توصیفی ( و نه الزاماً بجایی و به حقی ) مانع ازدواج جوانان شده است . آن دو عامل عبارتند از : 

1- مشکلات ساختار اقتصادی - معیشتی کشور و ناپایدار بودن شاخص های اقتصادی خُرد و کلان . ( مثل نرخ مسکن و اجاره بها ، بیکاری ، تورم  و ...) 

2- مشکلات فرهنگی و روانی جامعه از قبیل بالا بودن توقعات ، چشم و هم چشمی ها ، تجمّلات و آداب و رسوم غلط و دست و پا گیر . 


حال در این نوشتار به طور اختصار به یکی از ابتکاراتی که اخیراً در تهران در حال انجام است ، می پردازیم . 
یکی از پدیده های نوظهور در این زمان ، پدیده ی پیدا کردن زوج از طریق شبکه های اینترنتی است . در حقیقت، شبکه های اینترنتی ،اگر با ساز و کار درست طراحی شوند و قصدشان ، خیر و نه کسب پول و تجارت باشد ، بسیار می توانند در این زمینه موفق ظاهر شوند و دستاوردهای خوبی را عرضه کنند. 
شاید تنها طرحی که فعلاً دارای میزان اطمینان بالا ، سازو کار کارشناسی شده ، با پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان است ، طرح پیدا کردن زوج دلخواه از طریق سایت تبیان است .

فارغ از هر گونه دیدگاه پیشینی به این سایت از لحاظ تفکرات اجتماعی یا سیاسی ، طرح خوبی در این سایت شروع شده است ( البته فعلاً در استان تهران ) . دوستان می توانند برای آشنایی بیشتر و حتی خواندن مقالات مناسب جهت ازدواج و آمادگی برای تشکیل زندگی سالم ، آگاهانه ، انسان وار و اخلاق مدار به پیوند زیر مراجعه کنند. 

 طرح همسان گزینی ( برای مجردها) 
طرح ثبت نام واسطه ها برای کار خیر در زمینه معرفی زوجین 
مقالات و نوشته ها در مورد ازدواج 

همسان گزینی + سایت همسریابی + همسر یابی + همسر + ازدواج

پی نوشت : 

+متأسفانه یا خوشبختانه ، ازدواج در دوران امروز ، مانند هر امر دیگری ، در عین سادگی و بی پیرایگی اش ، دارای پیچیدگی هایی است که اگر به آن دقت نشود ، نتیجه ای جز طلاق و جدایی نخواهد داشت . خواندن کتاب های مناسب و کارشناسانه در باب ازدواج و روحیات خانم ها و آقایان ، آگاهی های پزشکی و اطلاع از آزمایشات قبل از ازدواج و اصولاً دانستن روش زندگی ، روش معاشرت و هم صحبتی با همسر و خانواده ی همسر ، بسیار مفید خواهد بود. 

در حقیقت مشاوره ی قبل از ازدواج و مطالعات قبل از ازدواج در دوران کنونی ما ، اگر نگوییم لازم است ، اما قطعاً مفید خواهد بود ؛ طوری که جوانانی که دارای آگاهی های قبل از ازدواج هستند ، بسیار در زندگی مشترک ، دچار مشکلات کمتری خواهند شد تا زوج هایی که بودن اطلاع از این آموزه ها ، وارد این امر مهم و آسمانی شده اند. یکی از منابع تقریباً موثق و کارشناسی شده ، افرادی هستند که در باب ازدواج ، کارشناس اند. به عنوان نمونه جناب آقای شهاب مرادی ، جناب حسین دهنوی ، جناب حسن عباسی ، جناب انوشه و دیگران ... . 
اما اکنون در پی معرفی یک منبع تقریباً جامع ( با همه ی ضعف ها و انتقاداتی که به آن شده است ) هستم : 

آرشیو برنامه گلبرگ پخش شده از شبکه سه سیما 

+ دوستانی که در تهران نیستند بدین معنا نیست که نتوانند در این طرح شزکت کنند اما قطعاً زوج مورد نظر باید خود را آماده ی شرایط خواهانی که در تهران نیست یا در آینده به تهران خواهد آمد ، بنماید. البته دوستانی که با توجه به شرایط جغرافیایی ، نمی خواهند که در این طرح شرکت کنند خوب است به خیرین و آشنایانی که در اطراف شان هست مراجعه کنند . نیز از افراد با تجربه و خیرخواه هم می توان این انتظار مهم را داشت که برای ازدواج جوانان قدم بردارند و آنها را به همراه خانواده شان ، با هم آشنا کنند. 

+ اگر شما هم در این زمینه تجربه ای دارید یا راه حلی برای تسریع در امر ازدواج پایدار و برداشتن موانع هستید ، محبت اندیشه های خود را از دیگران دریغ نفرمایید . همچنین می توانید در صورت تمایل ، مقالات و نوشته های خود را برایمان بفرستید تا با نام خودتان منتشر شود.                                                            سپاس

کد مطلب: 20087