۱
 
بيانيهجامعه مذهبی سيستان نسبت به برگزاري كنسرت پرحاشيه
مذهبی نوشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۰
Share/Save/Bookmark
 
بيانيهجامعه مذهبی سيستان نسبت به برگزاري كنسرت پرحاشيه
وبلاگ اصحاب الشهدا نوشت:جامعه هیئات مذهبی منطقه سیستان بیانیه‌ای اعتراضی را منتشر کردند که متن آن به شرح ذیل است:((وَ مِنَ النَّاسِ مَن یَشترِى لَهْوَ الْحَدِیثِ لِیُضِلَّ عَن سبِیلِ اللَّهِ بِغَیرِ عِلْمٍ وَ یَتَّخِذَهَا هُزُواً أُولَئک لهَُمْ عَذَابٌ مُّهِینٌ)) بعضی از مردم، سخنان باطل و بیهوده می خرند تا مردم را از روی جهل و نادانی گمراه سازند و آیات الهی را به استهزاء گیرند، پس برای آنها عذابی خوارکننده است.( سوره ی لقمان، آیه ی ۶)

من در باب موسیقی، فقط یک کلمه به شما بگویم: ببینید، آن موسیقی‌یی که انسان را غافل می‌کند و داخل خلسه‌ی شهوانی می‌برد، حرام است؛ چه موسیقی ایرانی باشد، چه موسیقی فرنگی باشد، چه موسیقی هندی باشد، چه موسیقی عربی باشد؛ فرقی ندارد. آن چیزی که در اسلام ممنوع است، این است؛ حالا شما ببینید چگونه چنین موسیقی‌یی به‌وجود می‌آید ... غافل شدن از خدا که می‌گویند، معنایش این است؛ یعنی انسان ناگهان از همه‌ی ارزشهای الهی غافل بشود. بنابراین، موسیقی‌یی که انسان را از خدا غافل کند، موسیقی بدی است.(بیانات رهبر معظم در دیدار اعضای گروه ادب و هنر صدای جمهوری اسلامی ایران‌ - 5/۱2/۱370)

مردم دارالولایه سیستان اگر هم بخواهند بر سر ناملایماتی که دین, فرهنگ و بنیان خانواده هایشان را نشانه رفته توسط عده ای بی خبر از فرهنگ فریاد برآورند, بغض بی معرفتی ها و خاک های فروخورده امانشان نمیدهد.. اما متاسفانه شب گذشته شاهد اجرای به اصطلاح کنسرتی بودیم که از چندی قبل با تبلیغات گسترده در دارالولایه برگزار شد. آن هم چگونه و در چه شرایطی؟!!

شاید سوالات زیادی بر اذهان عمومی پیش بیاید.آیا این چنین مراسمی نیاز منطقه بود؟ چرا همچنین فضایی آن هم متاسفانه به شکل مختلط با حضور دختران و پسران,زنان ومردان در کنار هم به شکل زننده ای با حواشی فراوان برگزار میشود و ایمان فرزندان این خطه عزیز میهن اسلامی را مورد هجمه قرار دهد .چرا چنین برنامه ای باید در دارالولایه پس از اینکه مردم سراسر ایران عزیز بزرگی ,عظمت و عزاداری های پرشور و فضای معنوی این خطه را در ایام سوگواری اباعبدا...(ع) دیدند و بر آن غبطه خوردند برگزار شود؟ چرا وچه هدفی از برگزاری کنسرت های زنجیره ای در اکثر شهرهای کشور به صورت گسترده در این برهه حساس منطقه و جهانی و با چه عقبه ای اجرا می شود؟ آیا این تحرکات بی دلیل است؟

ما مردم سیستان و جامعه هیئات مذهبی با حالی متأثر از بی توجهی مسئولین در قبال مسائل فرهنگی اعتراض خود به برگزاری این مراسم واین دسته برنامه ها اعلام می داریم و اگر از برگزاری اینگونه مراسم ابتذالی جلوگیری نشود، با توجه به وصیتنامه سیاسی – الهی امام راحل(ره) که فرموده : ( و باید همه بدانیم که آزادى به شکل غربى آن، که موجب تباهى جوانان و دختران و پسران مى‏ شود، از نظر اسلام و عقل‏ محکوم است و تبلیغات و مقالات و سخنرانی ها و کتب و مجلات برخلاف اسلام و عفت عمومى و مصالح کشور حرام است، و بر همه ما و همه مسلمانان جلوگیرى از آنها واجب است و از آزادی هاى مخرب باید جلوگیرى شود و از آنچه در نظر شرع حرام و آنچه برخلاف مسیر ملت و کشور اسلامى و مخالف با حیثیت جمهورى اسلامى است به‏ طور قاطع اگر جلوگیرى نشود، همه مسئول مى‏باشند. و مردم و جوانان حزب اللهى اگر برخورد به یکى از امور مذکور نمودند به دستگاه هاى مربوطه رجوع کنند و اگر آنان کوتاهى نمودند، خودشان مکلف به جلوگیرى هستند. خداوند تعالى مددکار همه باشد ..)؛

با توجه به پیگیری چند روزه در این خصوص ضمن تشکر از امام جمعه محترم شهرستان زابل که به حق مخالفت صریح خود نسبت به این هنجار شکنی اعلام و مجدانه به مسئولین گوشزد کردند و آنها را از این کار بر حذر داشتند. اما متاسفانه با مراجعه به مسئولین ارشد شهرستان,بر اساس همان عقیده قانون گرایی و حضور بر مدار قانون ومطرح کردن دغدغه های جامعه ,خانواده ها و عموم مردم مذهبی و ولایت مدار سیستان,متاسفانه با جواب هایی نگران کننده وگاها با اظهار بی اطلاعی از برگزارکنندگان و عدم آگاهی از نحوه اجرا و... روبرو شدیم.و باز هم اعتراض خود را نسبت به سیاست گذاری عده ای نابخرد و نابلد که به باورهای مردمانی که آبرو,جان ومال خود را فدای ائمه اطهار(ع) و انقلاب شکوهمند اسلامی کردند وتمام آن ها را به بازی گرفته اند اعلام می کنیم.

ما مردم دارالولایه سیستان شکایت خود را به حضرت صاحب عصر(عج) خواهیم برد و به طور عملی و انقلابی با این مسئله برخورد لازم را نموده و صدایمان را به گوش ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای ومراجع معظم تقلید (مد ظلهم العالیه) می رسانیم و خواهیم گفت که منتسبان به دولت تدبیر و امید در این منطقه و استان ، چگونه نسبت به اخلاق دینی مردم بی توجهی و سهل انگاری نشان می دهند. والسلام.يا ‌من‌ ‌لا‌ يخفى عليه أنباء المتظلمين ، ‌و‌ ‌يا‌ ‌من‌ ‌لا‌ يحتاج ‌فى‌ قصصهم الى شهادات الشاهدين
کد مطلب: 19629
 


 
خادم شهید مهر علی زور آور قا سمی
Romania
۱۳۹۴-۱۱-۱۴ ۰۹:۰۶:۱۹
سلام وبلاگ قشنگی دارید ممنونم که شما هم تلاش میکنید راه شهدا ادامه داشته با شد به وبلاگ ماهم سر بزنید
shohadaysistan.blog.ir (1918)