وبلاگ یاسین نوشت:
ثواب خواندن قرآن در ماه مبارک رمضان از نظر ائمه(ع)
مدهبی نوشت:
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش سرویس وبگردی همه با هم به نقل از وبلاگ یاسین؛
پیامبر اکرم (صلى الله علیه و آله)می فرمایند:
اگر کسى در این ماه یک آیه از قرآن تلاوت کند، ثوابش مثل کسى است که در غیر ماه رمضان یک ختم قرآن کرده است.
در ماه رمضان به خصوص در شب های قدر خواندن قرآن بسیار ثواب دارد .
امام صادق (علیه السلام )می فرمایند:
به راستی که در کتاب خدا ماه ها نزد خدا دوازده ماه است . روزى که خداوند آسمان ها و زمین را آفرید، پس نور و روشنى ماهها ماه رمضان است و قلب ماه رمضان شب قدر است و قرآن در شب اول ماه رمضان نازل گشته ، پس با قرآن از این ماه استقبال کن .
درست است قرآن در شب اوّل ماه مبارک رمضان نازل گشت.در این ماه حتی خواندن یک آیه از کتاب خداوند هم سواب دارد.
امام رضا (علیه السلام ) می فرمایند:
نیکى ها در ماه رمضان پذیرفته ، و بدیها در آن آمرزیده است ، کسى که در ماه رمضان آیه اى از کتاب خداوند بخواند همانند کسى است که در ماههاى دیگر قرآن را ختم کرده و کسى که در این ماه در روى برادر ایمانى خود بخندد (و او را خوشحال کند در روز قیامت او را دیدار نکند جز آنکه در روى او بخندد (و او را خوشحال کند) و به بهشت مژده اش دهد، و کسى که در این ماه به مؤمنى کمک کند، خداى تعالى در هنگام عبور بر صراط کمکش کند در آن روزى که گامها بلغزد، و کسى که خشمش را در این ماه نگهدارد خداوند خشمش را در روز قیامت از او باز دارد.
و کسى که درمانده اندوهگینى را دستگیرى و نجات دهد، خداوند در روز قیامت او را از هراس بزرگ آن روز در امان دارد، و کسى که ستمدیده اى را در این ماه یارى کند، خدایش در دنیا بر دشمنانش یارى دهد، و در روز قیامت نیز هنگام حساب و در کنار میزان یاریش کند.
ماه رمضان ماه برکت ، ماه رحمت ، ماه مغفرت ، ماه توبه و ماه بازگشت به درگاه الهى است ، کسى که در ماه رمضان آمرزیده نشود در چه ماهى مى خواهد آمرزیده شود؟ از خدا بخواهید در این ماه روزه تان را بپذیرد و آخرین سال عمر شما قرار ندهد و توفیق اطاعت خود را به شما دهد و از نافرمانیش شما را نگهدارد، که براستى خداوند بهترین کسى است که از او درخواست کنند.
کد مطلب: 20791
مرجع : http://yasen1394.persianblog.ir/